Про гурт

IGNEA — це київський melodic metal гурт, який поєднує у своїй музиці симфонічні, електронні та фольк аранжування. За кожним альбомом та піснею стоять цілі історії, до яких музика IGNEA виступає саундтреком.

Гурт був заснований під назвою Parallax у 2013 році з дебютним міні-альбомом Sputnik, присвяченим темам космосу, життя на Марсі та першого штучного супутника. У 2014 році гурт випустив наступний сингл під назвою Petrichor, у якому брав участь Yossi Sassi (ex-Orphaned Land), який записав гітарне соло та свій унікальний інструмент бузукітару.

У 2015 році гурт відкрив нову главу та змінив назву на IGNEA, випустивши нову пісню під назвою Alga, названу на честь бойового заклику кримськотатарського народу, який захищає свою землю. Alga — перша в історії авторська пісня українського гурту, записана у повному складі симфонічного оркестру. Тільки за рік відео зібрало понад мільйон переглядів на YouTube.

У 2017 році гурт випустив свій перший повноформатний альбом під назвою The Sign of Faith, який має більш важке звучання, чистий і екстремальний вокал, автентичні близькосхідні мелодії. Перша пісня з альбому, Şeytanu Akbar, супроводжувалася анімаційним антитерористичним відео в сюрреалістичному стилі. 

Протягом 2017 року IGNEA просували новий альбом через сольні шоу та фестивалі в Україні в рамках «The Tour of Faith». На початку 2018 року гурт випустив офіційне лайв відео для Şeytanu Akbar, записане під час національної премії The Best Ukrainian Metal Act, де гурт увійшов до трійки найкращих метал-гуртів країни.

У квітні 2018 року гурт випустив анімаційне відео на пісню, схожу на OST, How I Hate the Night, текст якої належить андроїду Марвіну з «Автостопом по галактиці» . Відео містить багато відсилок до оригінального філмьу.

Для IGNEA 2018 і 2019 роки були присвячені турам і написанню нового матеріалу. У травні 2018 року IGNEA турили у Німеччині, Австрії та Нідерландах разом із легендами скандинавського треш-металу Illdisposed.

У вересні 2018 року IGNEA випустили новий сингл Queen Dies із арт- відео та вирушили у 3-тижневий європейський тур у рамках Female Metal Voices Tour 2018 з Butcher Babies і Kobra and the Lotus. Влітку 2019 року IGNEA провели невелику частину концертів в Іспанії та виступили на головній сцені Vagos Metal Festival у Португалії.

Другий повноформатний альбом IGNEA The Realms of Fire and Death вийшов 17 квітня 2020 року. Він був повністю профінансований фанатами гурту на сайті Patreon. Це концептуальний альбом із сильним оповіданням, метафорами, символами, який супроводжується книгою коротких оповідань, що містить тексти кожної пісні. Він поділений на три великі частини, кожна з яких складається з 3 пісень, а також бонус-треку — англомовної версії української « Чорне полум’я». Пісні кожної частини окреслюють певну окрему історію, виносячи теми вогню та смерті з різних ракурсів. Гурт також випустив два офіційних кліпи на пісні Disenchantment і Jinnslammer .

Згідно з національною премією The Best Ukrainian Metal Act, The Realms of Fire and Death було визнано метал-альбомом року, а IGNEA – найкращим українським метал-гуртом 2020 року.

 

У жовтні 2021 року гурт випустив BESTIA, концептуальний міні-альбом про людську природу українських міфологічних істот та дуальність світу. Це спліт-реліз, який складається з пісень двох українських гуртів — IGNEA та ERSEDU.

У червні 2021 року IGNEA підписали угоду з Napalm Records і розпочали роботу над третім альбомом, який був запланований на 2022 рік. Реліз альбому перенесли на 2023 рік через початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

IGNEA випустила офіційні відео на пісні Nomad's Luck , Dunes і Incurable DiseaseУсі кліпи були зняті в Україні під час щоденних масованих атак та найтемніших блекаутів.

Третій повноформатний альбом IGNEA Dreams of Lands Unseen вийшов на Napalm Records 28 квітня 2023 року.

Dreams of Lands Unseen присвячений українській письменниці, фотографці та документалістці Софії Яблонській. У 30-х роках XX століття вона подорожувала у далекі куточки світу та документувала життя племен та аборигенів, що було особливо небезпечно та рідкісно для жінки її часу.

Кожна пісня на альбомі заснована на історіях з тревелогів Яблонської та їхньої інтерпретації гуртом IGNEA. Цього разу, майже третина альбому звучить українською мовою — солов’їну можна буде почути у піснях Далекі Обрії, Zénith, та To No One I Owe.

Восени 2023 року гурт відправиться у перший повноцінний всеукраїнський тур з 6 міст, в деяких з яких виступить вперше, а концерт у Києві стане першим виступом у столиці з 2020 року.

Після українських концертів, у гурту запланований великий європейський тур з Fear Factory. 

На 2024 рік, IGNEA анонсовані на легендарний фестиваль Wacken Open Air.


IGNEA - це:

Хель Богданова — вокал;

Євгеній Житнюк — клавішні;

Олександр Камишин — бас;

Іван Холмогоров — ударні;

Дмитро Вінніченко — гітара.